Kicune

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

13 Čvn , 2023
Moudrost pokojného bojovníka rozbor

Často si všimuješ, že ti chybí ten kouzelný „kopanec“, který by tě motivoval k akci a změně života? Kniha Dana Millmana je právě tímto kopancem (nebo rukou pomocí, pokud ti to více vyhovuje). Z knihy “ Moudrost pokojného bojovníka “ získáš mnoho užitečných dovedností, které ti pomohou najít klid a vědomí.

Můžeš ušetřit čas a zjistit celkem 11 klíčových závěrů bez zbytečných frází během pouhých 5 minut. A aby to, co jsi přečetl, bylo ještě užitečnější, hledej úkol na konci článku.

Příjemné čtení!

1. Jeden neúspěch = mnoho ponaučení

V obtížné situaci, namísto aby ses propadl do zoufalství, nejprve přemýšlej o tom, co můžeš z dané události vzít. Například, kdyby ti někdo ukradl peníze, rozhněval by ses? Samozřejmě, to by naštvalo každého! Ale zároveň ti to ukáže, že je potřeba být opatrnější nebo méně lelkovat. Nezmeškej užitečné závěry z každé nepříjemné události!

2. Žij v přítomnosti

Myslíš si, že to obvykle říkají mudrci, kteří sedí v lotosové pozici? Ale není tomu tak! Dan Millman také píše, že je třeba žít tady a teď. Minulost je minulostí a ty ji již nemůžeš změnit. Budoucnost nikdy nebude taková, jak si ji představuješ. Proč tedy žít sněním nebo lítostmi? Žij nyní a měň to, co můžeš změnit.

3. Jak reaguješ na nepříjemnosti?

Co uděláš, když ti někdo šlápne na nohu? Rozzlobíš se nebo zamáváš rukou a půjdeš dál? Pokud si vybereš hněv, zamysli se: Možná plýtváš energií zbytečně. Bota stejně zůstane špinavá a zlostí to jistě nenapravíš.

4. Zloba – náš nepřítel

Pokud se rozzlobíš během sporu, zamysli se, co tímto reakcí chceš dokázat? I kdybys měl pravdu, zlostí si zkazíš náladu jak sobě, tak i ostatním lidem, a ani to nepřinese výsledek! Jaký je rozdíl, kdo má pravdu, když jsi ztratil energii a dobrou náladu? Přemýšlej nad tím.

5. Vědomosti potřebují energii

Pokud tě znalosti nedotknou do hloubi duše, nezůstanou ti v hlavě. Aby si něco zapamatoval, musíš vložit do toho sílu a energii. Mimochodem, právě proto v každém článku zanechávám úkol. Čteš závěry, vkládáš do toho energii, a jestli plníš úkoly cvičíš díky tomu znalosti s tebou zůstávají dlouho.

6. Tvá mysl – tvá překážka

Pokud nedosáhneme toho, co si přejeme, trpíme. A když to dosáhneme, také trpíme, protože se bojíme to ztratit. Znáš to? Naše očekávání si často s námi zahrávají škaredý trik. A co když nebudeme nic očekávat a jednoduše plaveme s proudem? S touto myšlenkou se dokážeš uvolnit a jen se radovat ze spontánních událostí.

7. Věnuj pozornost drobnostem

Co pro tebe znamená vědomost? Autor knihy “ Moudrost pokojného bojovníka“ říká, že je to pozornost k drobnostem. Věnuj pozornost tomu, jak chodíš, jak mluvíš, jak jíš. Dělej to vědomě. Z těchto malých kousků skládáme skládačku vědomého života, kterého mnozí toužíme dosáhnout.

8. Hněv – nástroj pro změny

Všiml sis, kdy obvykle začínáme měnit svůj život? Nejčastěji se to děje, když něco nesedí a rozzlobíme se. Proto když příště pocítíš hněv, zkus ho přesměrovat do změn. Okamžitě získáš sílu a zdroje, když se zapálíš zlepšit svůj život.

9. Jak se zbavit špatných návyků

Autor poskytuje čtenářům cenný trik, který pomůže zbavit se škodlivého zvyku, ať už je to kouření, přejídání se nebo pití alkoholu – cokoli!

Tady je rada: když se zase poddáš a zapálíš další cigaretu nebo sníš tučný burger, vzpomeň si, že zradíš svůj pocit a vlastní hodnoty. Co si vybereš: škodlivý zvyk nebo respekt k sobě?

A o návycích je tady také úžasná kniha Atomové návyky

10. Představ si sebe jako dítě

Jak se cítíš, když vidíš strom, oblak, ptáka? Nic zvláštního, že ano? To je přece to, co vidíme každý den. Ale teď si vzpomeň, jak jsi se v dětství nadchl proskluzováním poledního ledu nebo broukem na lístku břízy. Tvůj mozek vnímá všechno známé jako „nudné“. Abys toto melancholické cítění odehnal, zkuste se znovu dívat na svět očima dítěte.

11. Je čas změnit se! Nebo ne?

Často říkáme, že rádi měníme. Měníme oblečení, střih vlasů, okruh známých. Ale co myšlenky a touhy? Změny mohou být nejen vnější. S každou novou fází života je obtížnější měnit svá přesvědčení, ale je to také velmi důležité pro rozvoj. Vyzkoušej to!

Úkol pro šampiona/šampiónku

Když si položíš otázky „Proč to dělám?“ a „Přispěje to k tvému cíli?“, můžeš lépe pochopit, které úkoly skutečně mají hlavní význam při dosahování tvého cíle.

Jeden příklad úkolu, který se zdál méně důležitý: „Zamést podlahu v kanceláři.“ Když se zamyslíš nad tím, proč to děláš a zda to přispívá k tvému cíli, zjistíš, že to ve skutečnosti nepřináší žádný významný přínos a můžeš svou energii a čas věnovat důležitějším úkolům.

Budu rád, když se také podělíš o jeden svůj úkol, který se ukázal jako méně důležitý.

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

17 Úno , 2024

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

01 Pro , 2023

30 pravidel vítězů

30 pravidel vítězů

01 Lis , 2023

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

07 Říj , 2023

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

20 Led , 2023

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

15 Čvc , 2022

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

21 Lis , 2021

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

10 Říj , 2021

7 závěru z knihy Atómové návyky

7 závěru z knihy Atómové návyky

19 Zář , 2021

8 Závěrů z knihy Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

8 Závěrů z knihy Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

05 Zář , 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *