Kicune

9 závěrů z knihy „Podvědomí dokáže všechno!“

14 Bře , 2021
Podvědomí dokáže cokol - john kehoe mind power into the 21st century-

Jsme tím na co myslíme

Nemůžeš zabránit válce nebo se zbavit všech environmentálních problémů, bohužel! Ale pomocí myšlenek můžeš udělat svůj život takový jaký chceš. Přesně o tom ti řekne John Kehoe ve své knize Mindpower into the 21st Century!

Autorovi studenti nejsou kouzelníci, ale při práci s podvědomím se všichni stali milionáři, šampiony nebo jen šťastnými lidmi. Abys ses mohl naučit řídit svůj život stejným způsobem, napsala jsem pro tebe 10 hlavních závěrů z knihy bez vody. Přečti si je za 5 minut a nezapomeňte na výzvu pro šampiona na konci článku.

Užij si čtení!

1. Myšlenky jsou motorem pokroku

Pokud čteš mé články dlouho, pak víš, kolik myšlenek ovlivňuje náš život. A aby se z toho, co chceš, stalo realitou, kniha nabízí dva způsoby:

  • Vizualizuj svůj cíl. Představ si to ve všech jeho barvách, jako bys to již dosáhl.
  • Říkej affirmation (tvrzení). Pomohou nahradit negativní postoje pozitivními a nasměrují tvoje myšlenky správným směrem!

2. Podvědomí je zahrada a my jsme v ní zahradníci

V knize „Podvědomí dokáže všechno!“ John Kehoe píše:

„Váš mozek je jako zahrada, o kterou se můžete starat, nebo ji můžete provozovat.“

Co se ti líbí víc – předzahrádka s růžemi a liliemi nebo volné místo s plevelem? Stejně jako zahradník sleduje květiny v zahradě, musíme dávat pozor na postoje, které nám „rostou“ v hlavě.

Pokud máš obvykle v hlavě pozitivní myšlenky a dobrý přístup, je to skvělé! A pokud ne, zažeň obavy a úzkosti, očisti své podvědomí od negativity a nenávistných „plevelů“.

3. Změna není rychlý proces

Neexistuje způsob, jak se naučit pracovat na podvědomím pouhým opakováním tvrzení nebo tiskem inspirativního obrázku na tvůj seznam přání. Tvoje úsilí by mělo být každodenní – pak bude vše fungovat! Vyhraď si každý den alespoň 10–15 minut na tvrzení, meditaci a správné vyrovnání své podvědomé mysli. V tomto článku najdeš několik dalších užitečných postupů.

Ano, práce na podvědomí je obtížná, ale můžeš to dokázat, pokud cvičíš pravidelně!

4. Předefinuj postoje a víru

Pravděpodobně jsi už slyšel fráze jako: „Peníze se vydělávají jen tvrdou prací“ nebo „Ve věku 25 let byste určitě měli myslet na děti.“ Proč, dokonce i v naší době, si to tolik lidí myslí? Protože tyto postoje dostáváme od rodičů, učitelů a známých.

Můžeš je změnit, pouze pokud pracuješ na své víře. Chceš-li to udělat, přemýšlej: která z těchto přesvědčení ti nevyhovuje? Přehodnoť svůj postoj k nim a nenech se zmást provokací postojů jiných lidí.

5. Pracuj na své sebeúctě

Sebeúcta je to, jak se díváme na sebe, jak se vztahujeme k našim úspěchům a neúspěchům. Pokud se člověk považuje za neúspěch, nemůže být hrdý na svá vítězství – koneckonců je poražený, odkud vzal svá vítězství? A pokud se budeš hodnotit jako úspěšný a pozitivní člověk, bude tomu tak.

Chceš-li v sobě rozvíjet ty nejužitečnější vlastnosti, přemýšlej a chovej se, jako bys je již měl. Postupem času naprogramuješ své vědomí tak, jak to potřebuješ, a, voila! Jsi člověk s jiným pozitivním způsobem myšlení.

6. Staň se kreativním člověkem

Ne, nemusíš malovat nebo balit tašku do hudební školy. Chceš-li to udělat, trénujte svou představivost a používej ji v každé situaci. Vybočuj častěji z rutiny a věnuj se svým koníčkům. Pokud budeš postupovat podle těchto tipů, tvoje kreativní složka se 100% rozvine a život bude jednodušší a zajímavější!

7. Žádný problém, existují jen příležitosti

Problémům se nelze vyhnout, jsou součástí našeho života. Ano, zní to smutně, ale pamatuj na bod 4: můžeš přehodnotit svůj postoj k tomu, co se ti nelíbí. Zkusme to!

Problémy představují příležitosti k růstu; jakákoli chyba ti ukáže, kde ses spletl. Propuštění z práce znamená příležitost zlepšit své dovednosti. Neúspěšná zkouška je příležitostí k důkladnému prostudování tématu pro opakování. Hledej příležitost v jakémkoli problému – a nemůžeš ji ani považovat za problém.

8. Podvědomí je tvůj lék

Slyšel jsi o placebo efektu? Lidé přijmou „cukrový bombón“, aniž by o tom věděli, ale nějakým zázrakem se stále uzdravují. A nejde o zázraky, ale o prokázana fakta. To je síla našeho podvědomí, kterou lze použít.

Ať už jsi nemocný nebo zdravý, obklopuj se postoji k pohodě. Věnuj čas tvrzením „Jsem zdravý“, které ti pomohou zůstat zdraví i v nejhorší době!

9. Vědomí vašeho úspěchu

Určitě budeš úspěšný, pokud vynaložíš dostatek úsilí. A pokud o tom pochybuješ, v podvědomé mysli může být cokoli, co probudí tvojí víru v úspěch:

Na světě bude pro všechny dostatek bohatství a příležitostí

Příležitosti na tebe čekají ve všech oblastech života

Tvůj úspěch závisí pouze na tobě – vše je ve tvých rukou!

Zapiš si je pro sebe, pověs je na viditelné místo a znovu si je přečti ve chvílích, kdy v sebe ztratíš důvěru. Uspěješ!

Podvědomí čeká na změny!

Protože jsi se dočetl až sem, znamená to, že jsi připraven změnit svůj život pomocí nových poznatků. A udělat hned první krok, splnit výzvu pro šampiona!

Výzva šampiona/šampionku:

Vezmi si blok a pero a poté si z hlavy zapiš 10 přesvědčení a postojů, které vám brání v lepším životě. Možná bychom na nich měli pracovat?

Abys ses nezdržoval, napiš nyní do komentářů svoje „problematické“ přesvědčení a dobu, po kterou s ním budeš pracovávat.

Jak se ti článek líbí? Pokud jsi si tuto knihu již přečetli a vybral z ní svoje závěry, sdílej je v komentářích.

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

17 Úno , 2024

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

01 Pro , 2023

30 pravidel vítězů

30 pravidel vítězů

01 Lis , 2023

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

07 Říj , 2023

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

13 Čvn , 2023

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

20 Led , 2023

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

15 Čvc , 2022

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

21 Lis , 2021

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

10 Říj , 2021

7 závěru z knihy Atómové návyky

7 závěru z knihy Atómové návyky

19 Zář , 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *