Kicune

30 pravidel vítězů

01 Lis , 2023

Dokud váháš, vítězové jednají

Každý z nás sní o úspěchu, ale jen málokdo dokáže tuto touhu proměnit v realitu. Rutina, strachy a zavazující povinnosti nám často stojí v cestě. Ale kniha Boda Schäfera „30 pravidel vítězů“ tě zbaví zbytečných bariér a pomůže ti dosáhnout úspěchu, který si zasloužíš. Každý může být vítězem, tak se o tom přesvědč sám!

Můžeš si knihu „30 pravidel vítězů“ stáhnout zdarma, koupit nebo poslouchat online. Nebo si můžeš ušetřit spoustu času a přečíst 8 hlavních závěrů z knihy bez zbytečných okolků během pouhých 5 minut. Jdi do toho a nezapomeň na malý úkol a zaslouženou odměnu na konci článku.

Příjemné čtení!

1. Rozhoduj se hned teď

Přiznej se, jak často odkládáš rozhodnutí na později s nadějí, že problém sám od sebe zmizí? No tak, když se rozhodneš neudělat žádné rozhodnutí, stojí to mnoho energie. Autor knihy píše:

Ti, kteří stále odkládají rozhodnutí na později, ztrácejí sebejistotu. Neexistuje takový koncept jako odmítnutí rozhodnutí. Dokonce i když nechcete udělat žádné rozhodnutí, už jste ho udělali, nechávajíce všechno tak, jak to bylo.

Jen jednoduše udělej rozhodnutí právě teď, abys se zbavila starostí a nasměrovala svou energii správným směrem. Mimochodem, v tom ti pomůže následující závěr.

2. Všechno do 30 sekund

Každý den trávíme spoustu času a energie rozhodováním. Co si dnes vezmu na sebe, co budu snídat, kterou cestou půjdu do práce a mnoho dalšího. Abychom tomu předešli, Bodo Schäfer ti nabízí výzvu: od dneška se rozhoduj do 30 sekund. Nejprve se však zeptej sám sebe: „Jaké budou následky?“ a „Buduš-li šťastný?“

Samozřejmě, ne všechny otázky lze zodpovědět tak rychle, ale to jsou jen vzácné výjimky. Udělej z principu třiceti sekund svoji zvyklost a přestaň plýtvat časem na zbytečná váhání.

Mimochodem, více akcí, které nám vysávají energii, najdeš v souhrnu knihy „Stihni za 120 minut„.

3. Nudit se je super!

Když neděláme nic, často máme pocit viny. Pro nějaký důvod máme tendenci věřit, že bychom měli být vždy něčím zaměstnaní, ale to není vždy pravda.

Pokud ti přijde, že je ti nuda, dej pozor ne na to, jak tichá je okolní atmosféra nebo na pocit osamění, ale na možnosti, které jsou ti právě nyní k dispozici. Pamatuj si, že každý okamžik je jedinečný, takže je využij s prospěchem a s radostí.

4. Každý den má význam

Být unuděný je normální, ale abys na cestě k úspěchu nepokulhal, nemůžeš ztratit žádný den. Vytvoř si zvyk ptát se sám sebe: „Co konkrétně mohu udělat dnes, abych byla blíže k cíli?“ Tato otázka ti pomůže najít odpovědi, které ti pomohou dosáhnout svých cílů mnohem rychleji.

5. Využij vítěznou reakci na problémy

Z každé nepříjemné situace můžeme vyvodit poučení, zjistit dva body. Zeptej se sám sebe:

  • Co užitečného mohu vyvodit z této situace?
  • Které nedostatky v mém životě vedly k problému?

Tyto otázky ti pomohou zbavit se role oběti a pochopit, že máš v rukou možnost vyhnout se podobným situacím v budoucnosti. Zapiš si je a opakuj po každé chybě.

6. Negativní je špatný dárek

Pokud mě budeš konstruktivně kritizovat, tak to není špatné. Ale co dělat, když na mě někdo vysype negativní komentáře? Bodo Schäfer ve své knize „Zákony vítězů“ dává takovýto tip:

Pokud někdo chce darovat dárek a já ho odmítnu, komu bude patřit? Tomu, kdo chtěl darovat. A to samé platí pro zlobu a nenávist.

Tato věta dobře ilustruje, jak reagovat na podobné projevy.

7. Sbírej motivaci po kouskách

Pokud je tvůj stanovený cíl příliš velký, můžeš snadno ztratit zájem. Motivace mizí, když necítíš pokrok. Ale neboj se, v knize „Zákony vítězů“ je skvělý způsob, jak udržet motivaci:

Rozděl svůj velký cíl na menší úkoly a vymysli si odměnu za jejich splnění. A pamatuj si, že se snažíš především pro sebe, ne pro sousedku tety Lucii. Navíc ti může pomoci stav flow. Určitě si o něm přečti, pokud jsi to ještě nezkusila.

8. Staré urážky nám nepomáhají

Pamatuješ si, jak tě šikanovali ve škole? A jak tě jednou podvedli podvodníci? Pokud ano, proč? Tví bývalí nepřátelé si pravděpodobně na to nevzpomenou, ale tvé špatné vzpomínky ti sežerou spoustu energie. Abys to měla jednodušší, Bodo Schäfer doporučuje říct:

Začínajíc dneska nebudu cítit negativní emoce vůči nikomu. Všechny odpouštím.

Zní to jako něco nemožného, ale zkuste to. Začněte s menšími urážkami a postupně jděte ke závažnějším. Věřte mi, když odpustíte staré urážky, budete určitě šťastnější.

Jakse stát vítězem?

Nyní znáš zákony vítězů. Co s nimi budeš dělat – zapomeneš na ně nebo je vyzkoušíš uplatnit v životě? Pokud nejsi člověk, který rychle vzdává, zkus splnit tuto malou úlohu.

Úkol pro šampióna:

Vzpomeň si na nedávný problém, který ti dlouho nedával spát. Poté si polož otázky ze závěru č. 5, abys se vyvarovala opakování a získala z toho prospěch. Pokud ti to půjde, napiš do komentářů „Jsem skvělý!“, aby se tím mohli pyšnit i další čtenáři. 😊

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

17 Úno , 2024

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

01 Pro , 2023

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

07 Říj , 2023

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

13 Čvn , 2023

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

20 Led , 2023

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

15 Čvc , 2022

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

21 Lis , 2021

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

10 Říj , 2021

7 závěru z knihy Atómové návyky

7 závěru z knihy Atómové návyky

19 Zář , 2021

8 Závěrů z knihy Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

8 Závěrů z knihy Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

05 Zář , 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *