Kicune

8 Závěrů z knihy Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

05 Zář , 2021
Jsi prostě borec Jen Sincero

Právě tuto myšlenku se Jen Sincero snaží donést ve svém knižním elektrošoku „Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít“

Pokud chceš vědět, jak myšlenky ovlivňují náš život, jak se zbavit strachu a přestat si pamatovat staré propady, můžeš si to přečíst. Ale už jsem to pro tebe udělala a vytáhla 8 hlavních bodů. Nyní si můžeš tuto knihu přečíst bez omáčky za 5 minut a na konci můžeš získat další malý úkol na upevnění nových znalostí. Parádní?

Užij si čtení!

1. Život tvých snů již existuje

Zamysli se nad tím, že peníze a pozice, které chceš získat, již existují. Tví budoucí obchodní partneři a tví blízcí již někde žijí. V tuto chvíli můžeš také získat jakékoli zkušenosti. To vše už na tebe čeká.

Chceš to všechno vyzvednout co nejdříve, že? Uchovej si tuto myšlenku v hlavě, nebo ji raději zavěs na viditelné místo. Nech se motivovat.

2. Cesta od myšlenky k realitě

V knize „Jsi prostě borec“ jsem našla jeden zajímavý vzorec:

Naše myšlenky se mění ve slova a slova v přesvědčení. Poté děláme věci, které se časem stanou zvyky. A návyky již utvářejí naši realitu.

Ukazuje se, že myšlenky přímo ovlivňují náš život? Ano přesně! Proto je velmi důležité je filtrovat.

3. Odpustit znamená najít svobodu

Každý z nás měl v životě chvíle, kdy se s námi zacházelo nespravedlivě. Pokud ale tuto zášť udržíš někde uvnitř sebe a často si na to vzpomeneš, bude hůř jen tobě.

„Odpustit znamená dát vlastní pohodu nad touhu mít pravdu.“

Ano, odpouštět pachatelům není snadné. Ale když cítíš, že jsi silnější než tvoje zášť, vztek a bolest, bude to mnohem snazší, věř mi.

4. Zaměř se na dobro

Když myslíš pozitivně, přicházejí do tvého života častěji dobré věci. A když do ní pustíš závist, úzkost a pochybnosti o sobě, neměl bys očekávat dobré věci. Toto je zákon energie.

Sám si vyber, jak naplnit svůj život. Chceš -li, aby byl pozitivnější, zkus pro začátek popřát „hezký den“ lidem kolem tebe. Prostě ne všem v řadě, aby se neozvala pohotovost. Promluv si s prodavači, přáteli nebo kolegy v práci. Hlavní věc je, že přání musí být upřímné.

5. Podívej se na své obavy ve zpětném zrcátku

Vzpomeň si na jeden ze svých starých strachů, kvůli kterým jsi se třásl. Je pro tebe teď tak hrozný? Už to není moc strašidelné, že? To znamená, že tvoje současné obavy z budoucnosti pro tebe budou stejně malicherné. Proč tedy čekat? Podívej se na ně z budoucnosti.

K tomu nepotřebuješ stroj času. Stačí si jen představit, že jsi se s faktem, který tebe děsí, už dávno vypořádal. Jakmile to uděláš, strachy a potíže ztratí svou zastrašující sílu, zkus to!

6. Zapomeň na to, co si o tobě myslí lidé

Pokud budeš neustále myslet na to, co si budou myslet ostatní, budeš jen stát na místě. A když něco chceš, ale máš pochybnosti, odpověz na 3 jednoduché otázky z knihy „Jsi prostě borec“:

  • Opravdu to chci být / udělat / mít?
  • Povede mě to cestou, kterou chci jít?
  • Poškodí to někoho jiného?

Pokud něco opravdu chceš a jsi si jistý svými schopnostmi – udělej to! Nemusíš všechny žádat o radu, a co víc, neměl bys přemýšlet o tom, co o tobě řeknou ostatní.

7. Podívej se na problém z jiného úhlu

Často se dostáváme do problémů. Ale co když některé z nich mohou být prostě vymyšlené? Aby to zjistit, Jen Sincero to ve své knize doporučuje HNED:

Napiš svůj problém na kousek papíru. Podívej se na to pozorně a zkus to přeformulovat, abys získal řešení. Přidej například „protože …“ k větě „Je pro mě obtížné komunikovat s novými lidmi“. Uvidíš tedy možné akce, které z problému udělají opravitelnou závadu.

8. Přehodnoť zažité přesvědčení

Tvé přesvědčení závisí na podvědomí, které shromažďovalo informace po celý tvůj život. Ale to, co v nás bylo založeno od dětství, není vždy správné. I když vystoupíš nad rámec svých obvyklých zvyků, tvoje staré přesvědčení v tobě stále zůstane. Tyto nepostřehnutelné, ale důležité body mohou velmi narušit tvůj vývoj, přehodnoť je.

Kdo řekl, že to bude snadné?

Cesta seberozvoje je velmi obtížná. Vím, jak se cítíš, protože to sama dělám den za dnem. Ale čtení bez praktických akcí je k ničemu. Abych ti to trochu ulehčila, připravila jsem malý úkol.

Úkol pro šampiona/šampionku:

Odpusť staré křivdy. Vím, jak je to těžké, ale hůř je od toho jen tobě, přemýšlej o tom.

Co je tvým cílem právě teď? Řekni nám to v komentářích a podpoř ostatní. Koneckonců, Kicune není jen web, ale velký kruh stejně smýšlejících lidí.

Jak se ti článek líbí? Co tě na něm nejvíce překvapilo? Poděl se v komentářích. Byla to analýza knihy „Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít“ od Jen Sincero

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

17 Úno , 2024

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

01 Pro , 2023

30 pravidel vítězů

30 pravidel vítězů

01 Lis , 2023

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

07 Říj , 2023

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

13 Čvn , 2023

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

20 Led , 2023

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

15 Čvc , 2022

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

21 Lis , 2021

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

10 Říj , 2021

7 závěru z knihy Atómové návyky

7 závěru z knihy Atómové návyky

19 Zář , 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *