Kicune

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

07 Říj , 2023

„Vyber si práci, která tě baví, a nebudeš muset pracovat ani jediný den ve svém životě (užívej si).

Ahoj-ahoj! Mám pocit, že nás následujících několik minut čeká skvělý čas společně, takže si připrav čaj a pohodlně se usaď. Dnes se podíváme na úžasnou knihu „Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion“ od Garyho Vaynerchuka a vyvodíme z ní 5 skvělých závěrů.

Jedeme na to!

1. Ten, kdo založí firmu v těžkých časech, bude mít „očkování“ proti těžkým dobám.

Poďme na to upřímně. Stalo se někdy, že jsi odkládal důležitou věc s výmluvami, jako je: „Začnu v pondělí, teď není vhodný čas, je krize, virus a tak dále?“

Zapamatuj si: ideální čas nikdy nepřijde.

Autor knihy „Crush It!“, Gary Vaynerchuk, píše, že ti, kteří založili svou firmu v těžké době, budou schopni obstát, na rozdíl od těch, kteří se s obtížemi setkali poprvé. Pokud to bude těžké, zvládneš to, a pokud to půjde hladce, rychleji předběhneš konkurenci. Nevymlouvej se.“

2. Vylepši si dovednost vypravěče

Tento závěr je důležitější, než se může zdát. Máš rád stolní hry? Vyprávěj o nich s vášní! Rád fotíš krásné krajiny? Sdílej to s ostatními, popiš, jak upravuješ fotografie a vybíráš správné záběry. Pokud jsi dlouhodobě nadšený pro něco, můžeš brzy vytvořit svůj vlastní produkt. A pokud budeš o svých vášních mluvit nadšeně a zajímavě, pak… Mimochodem, o tom bude další závěr.

3. Nemůžeš být nudný, pokud miluješ to, co děláš

Pokud budeš nadšeně a s vášní vyprávět o svých zálibách, jistě najdeš posluchače. Jsem přesvědšená, že jsem živým příkladem, a my jsme našli jeden druhého. Nenaslouchej těm, kteří považují tvé koníčky za nudné. To, co je pro jednoho nudné, může být pro druhého celým světem, pamatuj si to. A ještě něco – na konci ti připravím malý bonus, ale teď pojďme k dalšímu závěru.

4. Nedůvěřuj číslům ve statistice

To je tak pravdivé. Upřímně řečeno, sáma jsem padla do této pasti. Když lidé zakládají účet na YouTube nebo Instagramu, očekávají, že je zaplaví vlna „lajků“, ale čas plyne, zobrazení stoupají, a lajky se dají spočítat na prstech jedné ruky.

Znamená to, že jsi špatný autor? Není tomu vždy tak. Je potřeba jen trochu trpělivosti, než se vytvoří tvoje vlastní publikum. Oceň i malý počet lajků nebo zobrazení. Představ si, že z třiceti lidí, kteří viděli tvůj příspěvek, se někdo stane tvým klíčovým partnerem a zásadně změní tvůj život. Silné, že? Má to něco do sebe.“

5. Nekladej ruce k zemi, pokud to jde do kytek

Podrobněji ti tento závěr vysvětlím na příkladu jednoho mezinárodního řetězce pizzerií. Jednou dva hlupáci zaměstnanci se rozhodli, že se budou vtipkovat na účet pizzy. Kýchali na ni, plivali a… no, dělali toho docela hnusného. Nakonec přinesli objednávku zákazníkovi a nahráli své „hazardní kousky“ na YouTube (nedoporučuji to sledovat těm slabším povahám). Samozřejmě, pověst řetězce pizzérií se propadla až na dno.

Mohl bys si myslet, že to už není napravitelné, ALE vedení firmy udělalo chytrý krok a umístilo do kuchyně kamery, aby zákazníci mohli sledovat, jak se jejich pizza připravuje online. Takže, kámo, vždy hledej možnosti. I když na ně teď nemáš výhled, věř mi, existují.

A nyní slibovaný bonus

Pokud ti opravdu jde o věc, kterou si přeješ dělat, pokud jsi zaujat svými zájmy a chceš se s nimi podělit s ostatními, proč to odkládáš? Časem tvoje nadšení opadne a budeš litovat příležitosti, kterou jsi nevyužil. Nedovolme, aby se to stalo, ano?

Mám pro tebe úkol: Založ si blog na libovolné populární sociální síti a zkuste všem sdělit o svých zájmech. Ale nejenom se poděl o svá koníčky, ale popiš proces, proč ti tolik dává smysl a jak jsi k tomu dospěl.

Například, pokud rád kreslíš v grafickém editoru, ukazuj své práce, povídej všem o nástrojích, které používáš k vytváření svých děl, ukazuj, jak správně stínovat a podobně.

Proč? Tímto způsobem můžeš najít své publikum a později možná vytvořit byznys spojený se svými koníčky.

A pokud už máš takový blog, poděl se o své výsledky s ostatními a dej nováčkům tipy v komentářích. Tady určitě najdeš lidi, kterým se tvůj blog bude líbit.

To byl rozbor knihy „Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion“ od Garyho Vaynerchuka. Dej mi v komentářích vědět, co si o tom myslíš, je to pro mě důležité.

A ještě něco, ohodnoť tento článek, pro tebe jsem se snažila, a teď…

Obímam 🙂

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

17 Úno , 2024

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

01 Pro , 2023

30 pravidel vítězů

30 pravidel vítězů

01 Lis , 2023

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

13 Čvn , 2023

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

20 Led , 2023

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

15 Čvc , 2022

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

21 Lis , 2021

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

10 Říj , 2021

7 závěru z knihy Atómové návyky

7 závěru z knihy Atómové návyky

19 Zář , 2021

8 Závěrů z knihy Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

8 Závěrů z knihy Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

05 Zář , 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *