Může být vědomí flexibilní? Jasně že může! A dokázat to pomůžou výsledky 20 let výzkumu světoznámé psychologky Carol Dweck. Z knihy “Nastavení mysli: Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál“, dozvíš se, jaké jsou vnitřní postoje k osobnosti a jak moc ovlivňují náš život.
Ušetřila jsem ti spoustu času, protože místo celé knihy si nyní přečteš 8 hlavních závěrů bez vody! Ano, je to zdarma a za 5 minut, v pohodě? A na konci budeš mít úkol pro šampiona, nenech si ho ujít!
Užij si čtení!
Vnitřní postoje nejsou jen slova a myšlenky. Jedná se o nástroje, které určují, zda se můžeme stát tím, kým chceme. Zapomeň na větu „Nikdy nebudu …“. S největší pravděpodobností není tvoje, ale ukládají ji jiní, učitelé nebo dokonce rodiče. Ale to, co opravdu chceš, je na tobě, abys ses rozhodli.
Věděl jsi, že Albert Einstein byl jako dítě považován za mentálně retardovaného? A že Ben Hogan (jeden z největších golfistů) byl velmi trapné dítě? A pamatuješ, jak Michaela Jordana kvůli jeho nízké postavě nebral do týmu jediný trenér. Když překonali obtíže, stali se pro mnohé příklady. A takových příběhů je celá řada!
Proč skrývat nedostatky, když je můžete překonat?
Nezabývej se problémy, ale pokus se je vyřešit. Jedině tak můžeš rozšířit obzory svých možností.
Mnoho lidí si myslí, že se lidé rodí chytří nebo hloupí a zůstávají tak po celý život. Výsledky výzkumu z knihy „Nastavení mysli“ však toto tvrzení rozbijí na kousky. Vědci dokázali, že mozek je jako sval, který lze posílit každodenním cvičením. Jak? Nauč se nové věci, rozvíjej nová neurální spojení a samozřejmě si čti moje články 🙂
A v tomto článku jsem vám sdělila mnoho dobrých způsobů, jak posílit svůj mozek pomocí biohackingu. Přečtěte si to, bude to zajímavé.
Každý vidí selhání jinak. V dobách krize někteří považují selhání (dané), zatímco jiní je považují za příležitosti pro rozvoj (růst). Jedná se o dva různé postoje, které řídí naše chování. Nastavení mysli obsahuje skvělou frázi:
Neúspěch je šance, ne tečka
Pokud právě teď patříš do první skupiny, neboj se, protože nastavení lze změnit. A je pravda, že právě naše úsilí nás činí „úspěšnými“. Udělej, co je v tvých silách, abys neřekl něco jako: „Eh, ale mohl jsem být lepší, když se ohledneš v čase.“
Dobře, teď víš, jak se dvě různá nastavení liší. Ale co když řeknu, že v tobě mohou existovat oba? Například se obáváš prodejních potíží (daných), ale každý měsíc vidíš pokrok (růst) v této dovednosti.
To opět dokazuje, že nastavení lze podle potřeby změnit. K tomu musíš pouze změnit hodnotové úsudky. Zkus se na události dívat jinak, dokud se z toho nestane zvyk.
A tady je zajímavý experiment z knihy. Jeho podstatou je, že stydliví lidé s různými postoji byli pozváni do jedné místnosti, kde potřebovali komunikovat. Lidé s flexibilním mysli byli méně omezeni v komunikaci. A lidé s pevným smýšlením byli velmi nervózní a vyhýbali se přímým pohledům.
Jak si myslíš, že oba tyto postoje ovlivní vytváření přátelství v životě? Lidé s flexibilním myšlením mají větší šanci na úspěšnější komunikaci. A nové kontakty, jak již víte, jsou nové příležitosti.
Flexibilně založení manažeři se neprezentují jako „obchodní žraloci“. Nejprve věnují pozornost svým chybám, aby reorganizovali taktiku a zlepšili se. Právě tato vlastnost je činí úspěšnými. Tito manažeři navíc kompetentně motivují zaměstnance a zvyšují jejich produktivitu. Mimochodem, o tom je následující závěr.
Pro obchodní úspěch vytvoř pro své zaměstnance prostředí pro růstové myšlení. K tomu je důležité jim sdělit, že společnost si cení nejen talentu, ale také vytrvalosti a touhy učit se. A pokud se někdo splní úkoly huř, neznamená to, že není pro tuto práci stvořen. Možná jen udělal méně pokusů a musí být motivován.
Je hezké vědět, že jsi čtením tohoto článku ušetřili spoustu času? Také mě to těší, že se mnou kráčíš cestou seberozvoje. Pouhé vstřebávání informací očima nestačí. Musíme zajistit, aby se užitečné dovednosti staly součástí našeho života. Abych tomu pomohla, nechávám malé úkoly na konci článků. Mimochodem, tady je jeden z nich.
Výzva šampiona/šampionku:
Pokus se určit, v jakých životních situacích používáš pevné myšlení. Pak se na tyto situace podívej z jiného úhlu a zkus upravit svá nastavení. Jakmile v tvojí mysli bude více flexibilních postojů, bude mnohem snazší dosáhnout úspěchu, uvidíš.
Jak se ti článek líbí? Jaké knihy bys rád viděli na webu rychleji než ostatní? Zanech požadavek v komentářích a já se pokusím o ní co nejdříve napsat článek.
Napsat komentář