Kicune

8 závěrů z knihy Nastavení mysli: Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál

18 Dub , 2021
Nastavení mysli: Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál - seberozvoj

Psychologická gymnastika

Může být vědomí flexibilní? Jasně že může! A dokázat to pomůžou výsledky 20 let výzkumu světoznámé psychologky Carol Dweck. Z knihy “Nastavení mysli: Nová psychologie úspěchu aneb naučte se využít svůj potenciál“, dozvíš se, jaké jsou vnitřní postoje k osobnosti a jak moc ovlivňují náš život.

Ušetřila jsem ti spoustu času, protože místo celé knihy si nyní přečteš 8 hlavních závěrů bez vody! Ano, je to zdarma a za 5 minut, v pohodě? A na konci budeš mít úkol pro šampiona, nenech si ho ujít!

Užij si čtení!

1. Jak naše názory mění způsob, jakým žijeme

Vnitřní postoje nejsou jen slova a myšlenky. Jedná se o nástroje, které určují, zda se můžeme stát tím, kým chceme. Zapomeň na větu „Nikdy nebudu …“. S největší pravděpodobností není tvoje, ale ukládají ji jiní, učitelé nebo dokonce rodiče. Ale to, co opravdu chceš, je na tobě, abys ses rozhodli.

2. Co rozšíří obzory

Věděl jsi, že Albert Einstein byl jako dítě považován za mentálně retardovaného? A že Ben Hogan (jeden z největších golfistů) byl velmi trapné dítě? A pamatuješ, jak Michaela Jordana kvůli jeho nízké postavě nebral do týmu jediný trenér. Když překonali obtíže, stali se pro mnohé příklady. A takových příběhů je celá řada!

Proč skrývat nedostatky, když je můžete překonat?

Nezabývej se problémy, ale pokus se je vyřešit. Jedině tak můžeš rozšířit obzory svých možností.

3. Svalstvo v hlavě

Mnoho lidí si myslí, že se lidé rodí chytří nebo hloupí a zůstávají tak po celý život. Výsledky výzkumu z knihy „Nastavení mysli“ však toto tvrzení rozbijí na kousky. Vědci dokázali, že mozek je jako sval, který lze posílit každodenním cvičením. Jak? Nauč se nové věci, rozvíjej nová neurální spojení a samozřejmě si čti moje články 🙂

A v tomto článku jsem vám sdělila mnoho dobrých způsobů, jak posílit svůj mozek pomocí biohackingu. Přečtěte si to, bude to zajímavé.

4. Fixní nebo růstové myšlení

Každý vidí selhání jinak. V dobách krize někteří považují selhání (dané), zatímco jiní je považují za příležitosti pro rozvoj (růst). Jedná se o dva různé postoje, které řídí naše chování. Nastavení mysli obsahuje skvělou frázi:

Neúspěch je šance, ne tečka

Pokud právě teď patříš do první skupiny, neboj se, protože nastavení lze změnit. A je pravda, že právě naše úsilí nás činí „úspěšnými“. Udělej, co je v tvých silách, abys neřekl něco jako: „Eh, ale mohl jsem být lepší, když se ohledneš v čase.“

5. Selektivní využívání postojů

Dobře, teď víš, jak se dvě různá nastavení liší. Ale co když řeknu, že v tobě mohou existovat oba? Například se obáváš prodejních potíží (daných), ale každý měsíc vidíš pokrok (růst) v této dovednosti.

To opět dokazuje, že nastavení lze podle potřeby změnit. K tomu musíš pouze změnit hodnotové úsudky. Zkus se na události dívat jinak, dokud se z toho nestane zvyk.

6. Role postojů v komunikaci

A tady je zajímavý experiment z knihy. Jeho podstatou je, že stydliví lidé s různými postoji byli pozváni do jedné místnosti, kde potřebovali komunikovat. Lidé s flexibilním mysli byli méně omezeni v komunikaci. A lidé s pevným smýšlením byli velmi nervózní a vyhýbali se přímým pohledům.

Jak si myslíš, že oba tyto postoje ovlivní vytváření přátelství v životě? Lidé s flexibilním myšlením mají větší šanci na úspěšnější komunikaci. A nové kontakty, jak již víte, jsou nové příležitosti.

7. Role postojů pro manažera

Flexibilně založení manažeři se neprezentují jako „obchodní žraloci“. Nejprve věnují pozornost svým chybám, aby reorganizovali taktiku a zlepšili se. Právě tato vlastnost je činí úspěšnými. Tito manažeři navíc kompetentně motivují zaměstnance a zvyšují jejich produktivitu. Mimochodem, o tom je následující závěr.

8. Úloha postojů zaměstnanců

Pro obchodní úspěch vytvoř pro své zaměstnance prostředí pro růstové myšlení. K tomu je důležité jim sdělit, že společnost si cení nejen talentu, ale také vytrvalosti a touhy učit se. A pokud se někdo splní úkoly huř, neznamená to, že není pro tuto práci stvořen. Možná jen udělal méně pokusů a musí být motivován.

Návrh

Je hezké vědět, že jsi čtením tohoto článku ušetřili spoustu času? Také mě to těší, že se mnou kráčíš cestou seberozvoje. Pouhé vstřebávání informací očima nestačí. Musíme zajistit, aby se užitečné dovednosti staly součástí našeho života. Abych tomu pomohla, nechávám malé úkoly na konci článků. Mimochodem, tady je jeden z nich.

Výzva šampiona/šampionku:

Pokus se určit, v jakých životních situacích používáš pevné myšlení. Pak se na tyto situace podívej z jiného úhlu a zkus upravit svá nastavení. Jakmile v tvojí mysli bude více flexibilních postojů, bude mnohem snazší dosáhnout úspěchu, uvidíš.

Jak se ti článek líbí? Jaké knihy bys rád viděli na webu rychleji než ostatní? Zanech požadavek v komentářích a já se pokusím o ní co nejdříve napsat článek.

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

7 závěrů z knihy George Clason Nejbohatší muž v Babyloně

17 Úno , 2024

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

8 Závěrů z knihy Lídr bez titulu

01 Pro , 2023

30 pravidel vítězů

30 pravidel vítězů

01 Lis , 2023

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

Crush It!: Why NOW Is the Time to Cash In on Your Passion

07 Říj , 2023

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

Moudrost pokojného bojovníka: První krok na cestě k úspěchu a štěstí – 11 závěrů z knihy

13 Čvn , 2023

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

Rychle se zorientuj v dnešním neustále se měnícím světě prodeje

20 Led , 2023

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

5 závěrů z knihy „Milionář s dobrou karmou. Jak najít poslání a budovat svou značku

15 Čvc , 2022

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

6 závěrů z knihy „Jdi tam, kde je to děsivé. Tam získáš sílu“

21 Lis , 2021

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

6 závěrů z knihy „Umění jasně myslet“

10 Říj , 2021

7 závěru z knihy Atómové návyky

7 závěru z knihy Atómové návyky

19 Zář , 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *